GUIDE

hemmet_kralicek_0171

Pán Králiček Priestor / Bratislava

Mať vlastný priestor je skvelé. Najmä pokiaľ je presne podľa našich predstáv. Jeden takýto Priestor sa nachádza v Bratislave. Otvoril si ho notoricky známy kávičkár Martin Králik. Ten síce vyštudoval vysokú školu ekonomickú, tri dni v týždni je vo Viedni, dva dni v Bratislave, no popri regulárnom zamestnaní má aj trochu inú zábavu – Pána Králička. Ten sa časom vypracoval z pojazdnej kaviarne do tej naozajstnej. A nám sa páči!
DSC_2519

Ateliér Papaver / Bratislava

Väčšina žien so mnou bude určite súhlasiť, keď poviem, že máločo poteší tak, ako neočakávaný dar. Ak sú nim kvety, tak o to lepšie. Nájsť však krásnu a nezvyčajnú kyticu je častokrát umenie. Práve také však nájdete už druhým rokom v Bratislave na Blumentálskej v Ateliéri Papaver.
7

Čerstvý Boby / Ostrava

Čerstvý Boby je ostravský espresso bar, který se rozhodil rozšířit skupinu podniků v Ostravě, kde kávě rozumějí. Osvěžil ostravské kavárenské vody teprve loni a za tu dobu Ostraváky (a nejen je) usvědčil v tom, že si své místo na zdejší kavárenské scéně zaslouží.
DSC_4325

Beastro Bar / Bratislava

Okolie Židovskej a Mikulášskej ulice v Bratislave je známe svojím čulým víkendovým nočným životom. Mnohí z nás tam zažili veselé, smutné, ale aj zahmlené chvíle. Miesto si tu našlo množstvo prevádzok, miest, ktoré vznikli, zanikli a zanechali stopu. Jedným z novších prírastkov je Beastro, miniatúrny priestor na mieste bývalej legendárnej Gejzovej večierky na Mikulášskej. Vedú ho dvaja fotografi Ivan Kalev a Michaela Dutková. Dáte si v ňom nielen chutné raňajky, kávu, ale aj veľké pivo. Konzumáciou to však nekončí.
mad_drop_h (275)

MAD DROP / Bratislava

Bratislavský Mad Drop je nenápadná kaviareň na Radlinského, ktorá však dokonale zapĺňa dieru na našom malom trhu. Pokiaľ hľadáte miesto, kde si dáte príjemnú kávu alebo limonádu za prijateľné ceny a nebudete sa cítiť ako v ďalšej tuctovej prevádzke, ste na správnej adrese. Určite si vás získa.
lapeco6

LA PETITE CONVERSATION / Ostrava

La Petite Conversation (zkráceně "LAPECO") patří bezpochyby k podnikům, které před lety začaly utvářet kavárenskou scénu v Ostravě. Během pár let se podnik stal stálicí, o čemž svědčí neustále obsazené stoly. Bez rezervace to v době oběda (vlastně i večer) rovnou vzdejte.
DSC_6133

Slowatch / Bratislava

Slowatch nie je len obchod v centre Bratislavy, ale aj komunita okolo neho, ktorá spája milovníkov dizajnu, štýlového oblečenia, bicyklov, hudby, kávy a všetkých dobrých vecí. V tomto kamennom obchode nájdete vždy niečo zaujímavé – či už kvalitný tovar domácich a zahraničných značiek, alebo rôzne pop-upy, prezentácie, workshopy či výstavy.
1

Hutspot / Utrecht

Hutspot je původně concept store založen v Amsterdamu, kde díky obrovské popularitě byly otevřeny již čtyři pobočky a dokonce i trendy pánské holičství. Majitelé se rozhodli rozšířit pole působnosti i do Utrechtu a v listopadu byl Hutspot otevřen na skvělé lokalitě poblíž Neude.
hogofogo5

HogoFogo Bistro / Ostrava

HogoFogo je smělým počinem tří kamarádů a přestože funguje teprve pár měsíců, neobsazené stoly jsou v bistru spíše výjimkou. Jejich jídlo však není hogo fogo v pravém smyslu toho slova, naopak vaše chuťové pohárky budou spokojeny.