MÓDA

Mischel Warenits a Barbora Kubi

Je super, keď si človek spomenie na prvé stretnutia s ľuďmi, ktorými je obklopený. Pri tých, ktorí ma zaujmú, mi utkvie v hlave veľa detailov. Preto mám vždy radosť, keď sa po rokoch stretneme a iba si potvrdím, že nádej, ktorú som do nich vkladala, sa potvrdila. Podobne to bolo aj u Barbory Kubi a Mischel Warenits.

Miriam Šichmanová & Lenka Garajová

Deti sú najväčší dar a radosť, aký môže človek v živote mať. Ani nemusíte byť rodič, aby ste dieťaťu chceli zniesť modré z neba. Každá teta, babička alebo kamarátka určite potvrdí, že najlepšie a s najväčšou chuťou sa nakupujú detské veci. Nájsť však aj v tomto segmente niečo zaujímavé a originálne je občas problém. Jednou z výrazných slovenských mladých značiek, ktoré sa svojou nežnou retro estetikou zapísali do pamäti svojimi detskými kolekciami bolo aj Mile.

Drahoš Šišovič

Drahoš „Dajko“ Šišovič nepije alkohol, neberie drogy, nefajčí, stravuje sa vegetariánsky. Je 19 rokov straight edge a všetko robí s čistou hlavou. Spolu sme sa porozprávali o tom, aké je to rozbiehať biznis, do ktorého musíte investovať kopec energie a nemalé financie. Zabŕdli sme však aj do tém osobnejších. Či už sa jedná o deti, vzťahy alebo manželstvo, stále existujú muži, ktorí v tom majú jasno.

Zuzana Kubánová

Zuzana Kubánová vyštudovala výstavníctvo na ŠUP a textilný dizajn na VŠVU. Známa je najmä vďaka značke POPULAR. Tú rozbiehala s Michalom Rafajom ešte na vysokej škole. Zo zábavy sa stala plnohodnotná práca, ktorej sa Zuzana venuje poctivo každý deň.

Nikoleta Rajnáková

Nikoleta Rajnáková od svojich 23 rokov pracovala v modelingu. Bola head bookerkou pre Elite Model Management v Bratislave a v Prahe, neskôr založila vlastnú modelingovú a eventovú agentúru. Pred dvoma rokmi sa však rozhodla pre veľkú zmenu. Prostredie, v ktorom sa pohybovala skoro desať rokov, opustila, začala dizajnovať kabelky a založila značku LeTTa.

Paulína Vinter

Paulína Vinter vyštudovala marketing, ale k móde bola vedená celý život vďaka mame krajčírke. Teóriu módy odišla študovať do Štokholmu Okrem štúdií stážuje vo švédskej módnej značke BACK návrhárky Ann-Sofie Back. Paulína Vinter pracuje na oddelení predaja pre Škandináviu a venuje sa všetkému od komunikácie, plánovania eventov, distribúcie až po monitoring.

Petra Kubíková

Ľudí, ktorí sú ochotní (a môžu si dovoliť) obliekať sa a kupovať modely od slovenských návrhárov, je málo. Svoje o tom vie aj Petra Kubíková (rod. Solivarská), ktorá síce študuje odevný dizajn, ale živí ju prekladateľstvo a výučba japončiny. Na módu však nezanevrela a bojuje ďalej. Nielenže vytvára nové kolekcie a prezentuje ich vždy, keď má príležitosť, ale už žne aj prvé úspechy svojho snaženia.

Lucia Marcinková

Pod svojou vlastnou značkou tvorí aj Lucia Marcinková, ktorú väčšina pozná skôr pod prezývkou Cina. Drevená Helena je síce dieťa náhody, po svete však bludne naozaj nebehá. Cina nás pozvala do svojho kútiku v Zimmerfrei na Páričkovej, kde tvorí, prezentuje svoje návrhy a delí sa o priestor v trochu inom „open space“.

Matej Žoldoš

Väčšina ľudí má Mateja "Jola" Žoldoša zafixovaného ako „toho, kto predáva lomo“, venuje sa však aj množstvu iných aktivít. Keby bol jeho osud trochu menej priaznivý, možno by dnes sedel v obleku v banke a venoval sa tomu, čo vyštudoval – marketingu a bankovníctvu na Wirtschaftsuniversität Wien. Náhoda, podporená štúdiom a pobytom vo Viedni ale chcela, aby sa veci vyvinuli úplne inak.