SPOLOČNOSŤ

HÁJANKA | Bratislava

Detstvo je pre väčšinu ľudí zaručene tým najkrajším obdobím v živote. Pamätáme si ho ako čas, keď sme ešte nemali povinnosti, nemuseli sme chodiť do práce, robiť závažné rozhodnutia. Tak vnímame detstvo s odstupom času. Ale ako to majú deti?

Illah Van Oijen a Šymon Kliman

Keby som mala spočítať, koľkokrát som dostala otázku, prečo som ešte na Slovensku, boli by sme tu do zajtra. O to zvláštnejší je pocit pýtať sa to niekoho iného. V dnešných pohnutých časoch je však dôležité si pripomínať, že sa veci dajú, aj keď máme niekedy pocit, že nie. Fotografi Illah Van Oijen a Šymon Kliman sú toho príkladom. A nielen vo vzťahu k Bratislave.

Andy Sváková

Andy je neprehliadnuteľná. Mnohí z vás o nej možno počuli, no nie ste si istí, kde. Ďalší ste čítali jej príspevky a diskusie na Facebooku, ktoré vás zaujali alebo pohoršili. Ak však nežijete v offline móde, je viac než pravdepodobné, že ste sa s ňou už stretli.

Peter Fabor

Peter Fabor je usmiaty mladý muž, plný zdravých názorov a entuziazmu. Jeho chuť žiť život v teple a v blízkosti pláže ho zaviala až na Kanárske ostrovy. Tu v roku 2013 založil svoj prvý Surf Office. Pôvodne dizajnér, ktorý sa venoval navrhovaniu webových aplikácií v Prahe, dnes žije v ďalšej slnkom zaliatej krajine ako stvorenej na surfovanie – v Portugalsku.

Bavlna

Ateliér Bavlna je miesto, kde vzniká množstvo zaujímavých projektov. S režisérom Vilom Csinom, grafickým dizajnérom Martinom Mistríkom a fotografom Šymonom Klimanom sme sa rozprával nielen o Cvernovke (v ktorej sa Bavlna nachádza), ale aj o knihe mapujúcej jej históriu.

Miroslava Ábelová

Mirka Ábelová je nielen poetka a novinárka, ale aktuálne aj hovorkyňa slovenského Greenpeace. Ako prežívala premenu zo žurnalistky na tvár jednej z najväčších neziskoviek nám prezradila pri raňajkách u nej doma.

Peter Michalka

Vo svojom živote, a hlavne v práci dokázal, že k priemeru určite nepatrí. Nazrite spolu s nami domov k Petrovi Michalkovi, kreatívnemu riaditeľovi MUW Saatchi & Saatchi, milovníkovi umenia, zberateľovi „šutrov“, chovateľovi rybičky, ale hlavne – fanúšikovi Arsenalu Londýn.

Adam Berka

Adam Berka, vyštudovaný architekt, ktorý sa živí predajom knižiek. Je výraznou postavou rôznych internetových projektov a stránok. Dve z nich rezonujú asi najviac: „pozitívny projekt“ Miesta mesta, kde sa vyznáva z lásky k Bratislave, a „hejterský projekt“ Hnutie proti okrášľovaniu Bratislavy, kde kritizuje nezmyselné zásahy do vizuálnej identity jeho rodiska.