Na Slovensku vzniká veľa kvalitného a pekného dizajnu, o tom určite niet pochýb. Kúpiť ho však v kamennom obchode býva občas problém. Ak hľadáte obchod, kde by ste zohnali neokukaný darček z domácej produkcie, občas sa aj zapotíte. Jedným z obchodov, ktorý ale podobné produkty predáva, je slávica na Laurinskej v centre Bratislavy.

DSC_6272

slávica v súčasnosti združuje viac ako 70 slovenských a českých dizajnérov. Nájdete tu oblečenie, doplnky, šperky, tašky, porcelán a množstvo iného. Väčšinou sú to limitované kúsky, alebo vyrobené len vo veľmi malom náklade. Obchod sa zameriava hlavne na kvalitný lokálny dizajn s nápadom.

DSC_6287 DSC_6253 DSC_6283 DSC_6273

Ako vznikol nápad otvoriť obchod takéhoto charakteru? Jeho majiteľka a zakladateľka Ivica Jusková (rod. Sláviková) sama veľmi rada nosila veci, ktoré momentálne vo svojom obchode predáva, a poznala aj veľa domácich dizajnérov a návrhárov. Dostávala množstvo otázok, odkiaľ vecí sú a kde ich kúpila. Dlho nosila v hlave myšlienku, že by si mohla otvoriť svoj vlastný obchod a ľudia by chodili tieto výrobky kupovať práve k nej. Po tom, ako ju oslovili z KC Dunaj, otvorila svoju prvú predajňu v roku 2011 práve tam. Od mája tohto roku však sídli na Laurinskej ulici. Priestor, v ktorom sa slávica momentálne nachádza, je podľa jej slov vysnívaným priestorom, kde sa jej konečne podarilo splniť si svoj sen.

slávica

Unique local design

Laurinská 19, Bratislava

Po – Pia 11.00 – 20.00
So 11.00 – 17.00

DSC_6268 DSC_6263 DSC_6241 Foto Nora a Jakub / Text ZuzanaDSC_6211

NEWSLETTER

To najlepšie z HEMMET
Emailová adresa