Keď stretnete výnimočného človeka, často ho spoznáte na prvý pohľad. To isté platí aj o špeciálnych miestach. Jedným z nich je bratislavský Mad Drop. Nenápadná kaviareň na Radlinského, ktorá však dokonale zapĺňa dieru na našom malom trhu. Pokiaľ hľadáte miesto, kde si dáte príjemnú kávu alebo limonádu za prijateľné ceny a nebudete sa cítiť ako v ďalšej tuctovej prevádzke, ste na správnej adrese. Mad Drop si vás určite získa.mad_drop_h (265)Untitled-1mad_drop_h (32)

Zakladatelia kaviarne Martina a Jakub sú milovníci kávy, ktorých neuspokojilo to, čo Bratislava ponúka. Preto sa rozhodli otvoriť si vlastnú kaviareň. Chýbalo im niečo jednoduché s výrazným zameraním na kávu. Chceli vytvoriť miesto, kam by sa ľudia radi vracali. Aj keď neponúkajú chai latté, nemajú kopec kníh ani interiér ako skopírovaný z Pinterestu, radi vám ponúknu dobrý a ničím nerušený zážitok. Po tom, ako nabrali inšpiráciu medzi berlínskymi kaféhausmi, povedali si, že niečo podobné skúsia priniesť aj do nášho hlavného mesta. Pôvodne mali byť iba espresso a brew bar (ako to majú aj v názve), no nakoniec si u nich dáte aj niečo malé pod zub. Nie sú však len kaviarňou – nájdete tu aj bicykle, organizujú rôzne eventy, ale hlavne sa snažia združovať komunitu, ktorá je im blízka. Na jar a v lete určite naplno využijú aj záhradu, ktorá sa nachádza za kaviarňou.mad_drop_h (196) Untitled-3a mad_drop_h (49)

Ich láska ku káve nie je náhodná. Martina sa jej venuje viac ako päť rokov. Už ako tínedžerka brigádovala u strýka v krčme a neskôr prešla rôznymi gastro zariadeniami. Stále sa jej zdalo, že káva síce krásne vonia, keď sa pomelie, no len čo ju zaleje a ochutná, stratí svoje čaro. Rozhodla sa teda vzdelávať, hľadať alternatívy, skúšať nové spôsoby prípravy. Tesne pred maturitou sa stretla s Martinom – Pánom Králičkom – a spojila s ním svoje sily. Odvtedy sa venuje už len dobrej káve. Za kaviarňou Mad Drop však treba hľadať aj trochu romantiky. Jakub prvý raz stretol Martinu na Kremnických gagoch, práve pri jej práci u Pána Králička. Vtedy si uvedomil, že existuje aj lepšia káva ako „neska“ alebo Popradská. Keďže chcel zapôsobiť, začal sa káve venovať intenzívnejšie… A ako sa hovorí – zvyšok je už história!mad_drop_h (116) Untitled-7 mad_drop_h (110)

MAD DROP espresso & brew bar

Radlinského 24

81107 Bratislava

Po – Pi: 8.00 – 20.00

So: 10.00 – 20.00

mad_drop_h (240)

Text Zuzana / Foto Nora a Jakub / Korektúra Soňa

NEWSLETTER

To najlepšie z HEMMET
Emailová adresa