O nás

Nápad na blog Hemmet skrsol koncom roku 2013, keď sme hľadali projekt, na ktorom by sme mohli s Luciou spolupracovať. Keďže sa obidve venujeme fotografii, nápad bol jednoznačný – fotoblog. Nutnosťou však bolo odlíšiť sa od množstva stránok, ktorými nás internet denne zahlcuje, ako aj ponúknuť nejakú pridanú hodnotu. Tým však nechcem povedať, že sme sa neinšpirovali – s veľkou obľubou navštevujeme nielen stránky ako Backyard Bill a The Selby, ale aj Jedenáct Koček alebo Freunde von Freunden.

Začiatkom roku 2015 sa do nášho tímu pridali aj ďalší fotografi – Patrik, ktorého poznáte z občasných videí na Hemmete, Nora a Jakub, talentovaný mladý fotopárik, a nadšenec Ivan. Funguje to teda nasledovne: Patrik, Ivan a Nora s Jakubom sa postarajú o fotovýstup, resp. videovýstup z každej „session“ a mojou úlohou je vytvoriť zmysluplný text alebo rozhovor. Gramatiku nám na konci skontroluje Soňa. Za všetku prácu, ktorú robia, im patrí moja neskonalá vďaka. A robia ju naozaj dobre.

Prečo sme sa ale rozhodli vôbec venovať energiu podobnému projektu? Množstvo zaujímavých ľudí, ktorí sa v našom okolí nachádza, ma presvedčilo, že treba mieriť pod povrch a nespoliehať sa na masové médiá a ich idoly. Treba dávať priestor ľuďom, ktorí ho majú nedostatok napriek tomu, že si ho zaslúžia. Lebo aj keď máme pocit, že sa okolo nás nič nedeje – opak je často pravdou.

Hemmet síce znamená domov, my sa však odprostíme od obydlí, poskytneme domov všetkému dobrému a ukážeme vám množstvo jedinečných osôb v prostredí, ktoré je im najbližšie.

Náš blog však nie je otázkou komercie a antikomercie, je o hľadaní krásy, talentu a šťastia tam, kde by ste ich sami možno nikdy nehľadali.

Užite si to u nás.

Zuzana

 

 

Logo: Ivana Palečková 

Web: Miroslav Kolárik