GUIDE

BOTANICAL LAB | Bratislava

So Zuzkou a Lenkou z Botanical Lab sme sa dohadovali pomaly rok, vždy nám však do toho niečo prišlo. Nakoniec sme si však našli čas a aj napriek nepriazni osudu sme navštívili tento skvelý „flower concept store” v širšom centre Bratislavy. Svojou rozlohou síce maličký, ale ponukou jedinečný obchodík Botanical Lab nás dnes očaril presne tak, ako aj pred rokom.

OPTIKA ZITA | BRATISLAVA

Keď otvorila koncom minulého roka svoje dvere rodinná optika ZITA, potešila množstvo milovníkov pekných okuliarov. Láska pre poctivé remeslo sa spojila v krásnom priestore s nadšením pre pekné rámy za dostupné ceny.

U DOBROŽRÚTA / BRATISLAVA

Koncept „zero waste“ (bez odpadu) je momentálne veľmi vychytený. Tento, ako aj rôzne iné ekologické princípy sa stávajú dennou rutinou pre mnoho ľudí a prispievajú tak k zlepšeniu podmienok, v ktorých žijeme. Fungovať však 100 % zero waste je neskutočne náročné, čo mnoho ľudí odrádza od akejkoľvek aktivity. Začať sa však dá aj postupne. A to je presne cesta, ktorú razia U Dobrožrúta.

DOT. / Bratislava

Útulná moderná galéria a kaviareň na Lazaretskej je už vyše roka zapísaná do mapy príjemných miest v Bratislave. Spojenie výstavného priestoru a kaviarenského povaľačstva síce nie je ničím novým, no vždy poteší. DOT. má dokonca jedno príjemné plus – funguje aj ako „obchod” s umením pre „smrteľníkov”.

Pán Králiček Priestor / Bratislava

Mať vlastný priestor je skvelé. Najmä pokiaľ je presne podľa našich predstáv. Jeden takýto Priestor sa nachádza v Bratislave. Otvoril si ho notoricky známy kávičkár Martin Králik. Ten síce vyštudoval vysokú školu ekonomickú, tri dni v týždni je vo Viedni, dva dni v Bratislave, no popri regulárnom zamestnaní má aj trochu inú zábavu – Pána Králička. Ten sa časom vypracoval z pojazdnej kaviarne do tej naozajstnej. A nám sa páči!

Ateliér Papaver / Bratislava

Väčšina žien so mnou bude určite súhlasiť, keď poviem, že máločo poteší tak, ako neočakávaný dar. Ak sú nim kvety, tak o to lepšie. Nájsť však krásnu a nezvyčajnú kyticu je častokrát umenie. Práve také však nájdete už druhým rokom v Bratislave na Blumentálskej v Ateliéri Papaver.

Čerstvý Boby / Ostrava

Čerstvý Boby je ostravský espresso bar, který se rozhodil rozšířit skupinu podniků v Ostravě, kde kávě rozumějí. Osvěžil ostravské kavárenské vody teprve loni a za tu dobu Ostraváky (a nejen je) usvědčil v tom, že si své místo na zdejší kavárenské scéně zaslouží.

Beastro Bar / Bratislava

Okolie Židovskej a Mikulášskej ulice v Bratislave je známe svojím čulým víkendovým nočným životom. Mnohí z nás tam zažili veselé, smutné, ale aj zahmlené chvíle. Miesto si tu našlo množstvo prevádzok, miest, ktoré vznikli, zanikli a zanechali stopu. Jedným z novších prírastkov je Beastro, miniatúrny priestor na mieste bývalej legendárnej Gejzovej večierky na Mikulášskej. Vedú ho dvaja fotografi Ivan Kalev a Michaela Dutková. Dáte si v ňom nielen chutné raňajky, kávu, ale aj veľké pivo. Konzumáciou to však nekončí.

MAD DROP / Bratislava

Bratislavský Mad Drop je nenápadná kaviareň na Radlinského, ktorá však dokonale zapĺňa dieru na našom malom trhu. Pokiaľ hľadáte miesto, kde si dáte príjemnú kávu alebo limonádu za prijateľné ceny a nebudete sa cítiť ako v ďalšej tuctovej prevádzke, ste na správnej adrese. Určite si vás získa.